Virály

3. července 2022 15:12

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž přežil brutální útok obřího žraloka. Podívejte se, jak o vlásek unikl smrti

Tento muž měl neuvěřitelné štěstí a útok jednoho z největších žraloků na světě přežil…

Plavec v Kalifornii byl napaden bílým žralokem, o kterém vědci tvrdí, že je to jeden z největších na světě. Dvaašedesátiletý Steve Bruemmer si byl minulý týden zaplavat a jeho jinak poklidnou činnost mu přerušil nebezpečný predátor. Na Steva zaútočil velký bílý žralok, který ho zranil a pokousal v oblasti žaludku, paží a nohou.

Steve na moři plaval sám, ale díky rychlému zásahu přihlížejících se mu podařilo přežít. Jeho volání o pomoc zaslechl instruktor surfování, který ho spolu se dvěma paddleboardisty zachránil. Ačkoliv ztratil velké množství krve, lékaři tvrdí, že se ze svých zranění brzy zotaví. „Křičel o pomoc a plácal rukama do vody. Z jeho hlasu a emocí bylo znát, že je něco hodně špatně,“ popsal situaci záchranář Paul Bandy.

Odborníci na základě kousnutí usoudili, že se jednalo o velkého bílého žraloka. Experti také odhadli délku na zhruba 6 metrů, což by sedělo na přibližně padesátiletou samici Deep Blue, která je největší zaznamenanou samicí tohoto druhu žraloka. „To kousnutí žralokem bylo strašné, ale potom jsem měl obrovské štěstí,“ řekl později napadený muž. Na záběry z jeho záchrany se můžete podívat níže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také