Virály

28. června 2022 18:15

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž s Alzheimerem uslyší svou oblíbenou skladbu. Jeho reakce je jasný důkaz toho, že hudba je lék!

Postarší muž si nasadí sluchátka, ve kterých se ozývá jeho oblíbená písnička od Elvise. To, co se dělo pak, vám vykouzlí úsměv na tváři.

Eddie O'Brien se dozvěděl, že trpí Alzheimerovou chorobou před třemi lety. Jeho rodina si začala všímat, že zapomíná jména a často se ztrácí. Nyní se začala tato zákeřná nemoc podepisovat i na jeho verbální komunikaci.

Čtyřiasedmdesátiletý Eddie je velkým fanouškem zesnulého zpěváka Elvise Presleyho a to, co se stalo poté, když uslyšel svůj oblíbený song, vám vžene slzy do očí. Jeho dcera Rebecca mu koupila sluchátka a bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaké mohla udělat. Sledovat svého otce dělat taneční pohyby pro ni bylo k nezaplacení. „Abych byla upřímná, je to jako závan čerstvého vzduchu, protože to občas dokáže být srdcervoucí,“ prozradila třicetiletá žena.

„Často se stává, že jsou lidé naštvanější a frustrovaní, protože nevědí, co se děje. Ale můj otec vypadá, jako kdyby mu to bylo jedno, a já si myslím, že to je ten nejlepší způsob – teď naprosto miluje život,“ popsala Rebecca svého tatínka. „On má takové šílené pohyby, podle kterých poznáte, že je šťastný, a to ho přivádí zpět k životu,“ dodala dojatě jeho dcera.

Eddie musí brát prášky, které mu pomáhají k tomu, aby nemoc lépe zvládal, ale hudba na něj má pozitivní vliv jako nic jiného. „Hudba má moc vytvářet krásné momenty sounáležitosti, oživovat, stimulovat a umožnit lidem, aby se vyjádřili. Lidem s Alzheimerovou nemocí pomáhá zvládat symptomy stavů a emocí,“ řekla Grace Meadows, ředitelka kampaně ve společnosti Music for Dementia.

Sdílejte článek
Štítky hudba Alzheimerova choroba Elvis Presley Eddie O'Brien

Přečtěte si také