Virály

12. května 2021 16:02

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Muž si nasadil na hlavu klec, aby přestal kouřit! Zvládl to?

Skoncovat s nějakou závislostí nikdy nebylo těžší. Tenhle muž se rozhodl udělat pro to, aby přestal kouřit, doslova cokoliv.

Když se lidé snaží přestat s nějakou závislostí, tak se často snaží vymyslet nějaký efektivní způsob, jak toho co nejlépe docílit. V tom lepším případě. V horším případě se však ke svojí závislosti zanedlouho vrátí s všelijakými výmluvami. Ibrahim Yücel z turecké Kütahyi kouřil přes dvacet let. Ale když viděl, že jeho otec zemřel na rakovinu, změnilo mu to život. Jeho otec byl tak nemocný, že nemohl ani jen vložit cigaretu do úst, nebyl toho fyzicky schopný. Proto se po jeho smrti rozhodl přestat kouřit. Problém byl v tom, že je opravdu závislý na nikotinu, a tak se snažil vymyslet způsob, jak by to mohl dokázat. A šel na to od lesa.

Nechal se inspirovat motorkáři, kteří musí nosit přilby. A tak jimi inspiroval a rozhodl se vyrobit si vlastní "klec". Na její výrobu však použil 130 metrů měděného drátu. Jenže zatímco motorkáři si mohou přilbu kdykoliv sundat, on si obmotal tu svojí kolem hlavy takovým způsobem, aby mu sundat nešla. Klíč od kleci dal své rodině s tím, že až se odnaučí kouřit, tak ho mohou odemknout. Neviděl pro sebe však jinou možnost, protože jeho závislost byla extrémně silná. Ibrahimův příběh s jeho fotkama se nedávno objevily také na uživatelském fóru Reddit. I když se zdál jeho nápad mnoha uživatelům přehnaný, tak mnozí s ním soucítili. Někteří dokonce podotkli, že přestat kouřit pro ně byla jedna z nejtěžších věcí, kterou v životě dokázali, takže ho chápou.


Přečtěte si také