Virály

8. března 2019 14:33

redakce Prima Lajk

VIDEO: Muž usnul za volantem, když jeho auto jelo šílenou rychlostí. Jak nebezpečná jízda dopadla?

To si takhle jedete po dálnici a najednou se kolem vás prožene auto se spícím řidičem.

Že jsou mikrospánky při řízení auta nebezpečné nejen pro vás, ale pro všechny účastníky silničního provozu, to je asi jasné úplně všem. Proto se jim většinou všemi možnými způsoby zabránit. O to víc vás možná překvapí, že existují tací, co se toho rozhodně nebojí a na férovku si za volantem zdřímnou klidně i na několik minut. Jednoho takového zachytila kamera ve voze Tesla, který byl nastavený na autopilota a řítil se po silnici v Kalifornii 75kilometrovou rychlostí. Jeho řidič si mezitím dal šlofíka, aniž by měl alespoň ruce na volantu.

Výrobci tohoto automobilu tvrdí, že každé jejich vozidlo má hardware zajišťující schopnost plně samostatné jízdy bez účasti řidiče. Tento vylepšený autopilot údajně dokáže akceptovat dopravní podmínky a přizpůsobit rychlost aktuální situaci, dokáže udržet auto v jízdním pruhu i přejet do druhého, stejně jako sjet z jedné dálnice na jinou – to všechno bez nutnosti účasti řidiče. Systém prý dokáže dokonce sám zaparkovat, pokud se nachází v blízkosti parkovacího místa nebo garáže.

Možná vám to zní jako sci-fi, nebo tomu naopak skutečně věříte. Tahle jízda naštěstí dopadla dobře a muži se nic nestalo. Řekněte ale upřímně, vážně byste byli úplně v klidu, kdybyste na rušné dálnici projížděli kolem týpka, který spí za volantem jedoucího auta, tak jako muž na záběrech níže?

Sdílejte článek
Štítky spánek autopilot jízda dálnice

Přečtěte si také