Virály

18. listopadu 2020 22:22

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Muži se při bizarní nehodě zasekla živá ryba v krku! Jak se mu to proboha povedlo?

Egyptský rybář málem přišel o život poté, co se mu jeden z úlovků zasekl v průdušnici, takže téměř nemohl dýchat.

Začátkem tohoto měsíce byli lékaři na pohotovosti nemocnice v egyptském Beni Suef šokováni, když zjistili, že pacient, který byl přivezený s příznaky jako je dušnost a potíže s mluvením, měl v krku uvízlou rybu. Při prohlídce muže si všimli, že ryba uvízla u vchodu do průdušnice a ponechala dostatek prostoru pro průchod vzduchu, takže měl opravdu velké štěstí, že se neudusil před tím, než se dostal do nemocnice. Pak museli lékaři rybu opatrně z jeho chřtánu vyjmout, což muselo být určitě nepříjemné – ale těžko říct, jestli víc, než uvíznutá ryba v jeho hrdle.

Lékaři provedli endoskopickou operaci a podařilo se jim extrahovat rybu, o které navíc lékaři prohlásili, že ještě stále naživu! Doktor Ali Al-Hajri, specialista na ušní, nosní a krční, kterému se podařilo pacientovi rybu z krku odstranit, řekl egyptskému televiznímu kanálu Channel One, že kdyby byl muž přiveden jen o několik minut později, udusil by se. Naštěstí byla operace úspěšná a kromě malého krvácení je pacient v pořádku a měl by se plně uzdravit.

Jak se tedy stane, že někomu uvízne ryba v krku? V tomto případě pacient, 40letý rybář z vesnice Snur na břehu Nilu, řekl lékařům, že právě ulovil malou rybu, když si všiml, že šňůra jiného rybářského prutu tahá. V zoufalé snaze, aby se jeho druhý úlovek nedostal pryč, rychle vložil první rybu do úst, aby si mohl uvolnit ruce. A pak se živá kluzká ryba dokázala vykroutit z mužova skusu a uvízla v jeho krku. Naštěstí mu tam zůstal kousíček pro průchod vzduchu, což ho udržovalo naživu, než byl převezený do nemocnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také