Virály

16. dubna 2019 16:40

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nadržený aligátor se vydal do ulic, aby si našel samici na páření. Tyhle záběry děsí internet

Jen si to představte – v klidu si jdete po ulici a najednou spatříte aligátora. Přesně tohle se teď děje lidem na Floridě. Nadržení predátoři totiž vyrážejí na lov.

Zdá se, že lidé na Floridě se teď budou muset mít na pozoru. Tamní aligátory totiž zastihlo období páření, a tak se vydávají do ulic, aby si ulovili partnery či partnerky, se kterými by na to skočili. Potvrdilo to i několik svědků – rodinu ve městě Fort Myers probudil v noci 2,4metrový aligátor procházející se po jejich pozemku. V jiné části pak jeden řidič natočil obřího predátora, jak se prochází po rušné silnici. O obou případech informovala tamní média.

Odborník Brian Norris z organizace Florida Fish and Wildlife vysvětlil, že vyšší frekvence páření mimo jiné urychlují metabolismus aligátorů, kteří tak jsou hladovější. I proto se musejí vydávat pro více jídla dál od svého teritoria. Lidé je tak mohou potkat na chodnících i u svých bazénů. Obživu a druhy na kopulaci si naštěstí tihle plazi hledají mimo hlavní sezonu. Období páření u aligátorů začíná v květnu a trvá přibližně měsíc.

V následujícím videu můžete vidět, že aligátoři vzbuzují velký respekt i tehdy, pozorujete-li je z uctivé vzdálenosti. Nebo si myslíte, že byste byli kámoši?

Sdílejte článek

Přečtěte si také