Virály

28. července 2020 13:27

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nahá protestující promluvila o tom, jak konfrontovala policii. Vysloužila si za to přezdívku bohyně

Nahá protestující z Portlandu promluvila o svém střetu s policií.

Hnutí Black Lives Matters, které nabralo na síle po zavraždění Afroameričana George Floyda příslušníkem policie, ani několik týdnů po největších demonstracích ve Spojených státech nepolevuje ze své snahy zapříčinit se o systémové změny, které povedou ke zrovnoprávnění černochů v Americe a potlačení rasismu. Ano, tohle není úplně běh na krátkou trať a kdo ví, jestli je vůbec možné rasismus tímto způsobem porazit.

Každopádně demonstrace se přesunuly do města Portland, kde proti demonstrujícím zasahovali dokonce příslušníci nejen policie, ale i federálního úřadu pro vyšetřování. Jeden večer to vypadalo poměrně vyhroceně, pak se ale stalo něco, co pravděpodobně zabránilo nejhoršímu. Na ulici před policisty vyšla nahá protestující, která na internetu vysloužila přezdívku bohyně Athéna. A světě div se, o pár minut později to policisté vzdali a místo opustili. Nyní žena promluvila o své zkušenosti.

Jedná se o bílou dívku jménem Jen, které je něco málo přes třicet a živí se jako sexuální pracovnice. Podle ní se policisté chovali tak macho, až ji to inspirovalo k tomu vyjít proti nim naopak čistě jako žena – bez šatů, bez ničeho. V ten moment prý všichni ztichli, nikdo nevěděl, jak reagovat. Posléze však policisté pochopili gesto ženy, která chtěla naznačit, že za jejími zády probíhá nenásilný protest, proti kterému nemají policisté právo zasahovat. A tak se otočili a odjeli – podle internetu tak Athéna zvítězila.

Sdílejte článek
Štítky policie rasismus George Floyd protestující Black Lives Matter BLM USA

Přečtěte si také