Virály

28. srpna 2019 13:04

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nebezpečná nákaza! 16 dětí získalo vlkodlačí syndrom. Jak dostaly tuto smutnou nemoc?

Tomuhle jen těžko uvěřit. Možná víte o tom, že existuje takzvaný vlkodlačí syndrom, kdy člověku začne růst nadměrné množství ochlupení na obličeji. Tyhle děti si to fakt nezasloužily.

Ne, naštěstí se z těchto dětí nestali opravdoví vlkodlaci jako z filmů, kteří se živí lidským masem. Ovšem několik rodičů ve Španělsku si všimlo na svých dětech podivného ochlupení, které se vyskytovalo v oblasti obličeje. A proto vzali děti k doktorovi, aby zjistili, co se jim stalo. Ukázalo se, že za to může lék Minoxidil, který způsobil, že se u dětí rozvinula hypertrichóza, která způsobuje nadměrný růst vlasů po celém těle.

Hypertrichóza je název pro vzácný stav známý jako „vlkodlakův syndrom“, který je charakteristický nadměrným růstem vlasů kdekoli na těle.

Minoxidil je lék, který se používá na podporu růstu vlasů. Kontaminované léky ovšem pocházely z Indie a byly dodávány do Španělska a prodávány v celkem 22 lékárnách v oblasti Granada. Rodiče tak mají vyhledat lékaře, jestli jejich dítěti podávali omeprazol, aby mohli zkontrolovat, jestli léčivo bylo kontaminované. Naštěstí stačí, aby děti postižené vlkodlačím syndromem přestaly užívat léky a růst vlasů by se měl zastavit. Nemělo by to mít žádné dlouhodobé účinky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také