Virály

17. září 2018 04:18

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nechutné záběry býka, který byl stvořen jen pro maso! Kam je až lidstvo schopné zajít?

Lidé kříží různé druhy rostlin, ale také zvířat. Většina vědců se hájí tím, že prvotní záměr byl myšlen dobře, ale jak moc se jejich teorie odlišuje od reality? Je skutečně přínosné, že si lidstvo zahrává s přirozeností přírody?

Nejsme tu od toho, abychom vyvozovali nějaké závěry, ale snad každý normálně smýšlející člověk si o tom udělá obrázek sám. Tento druh býka se nazývá belgické modrobílé plemeno. Je to speciálně vyšlechtěné plemeno, které je primárně určeno k výkrmu a díky tomu má až dvojnásobně masa než klasický skot. Až 80 procent zvířat tohoto plemene se rodí s mutací způsobující hypertrofii svalstva. Co to znamená? Krávy mají obecně obrovský problém už při samotném porodu a pohyb pro takové zvíře také není úplně snadný. Časté jsou proto císařské řezy, protože si kráva není schopná poradit sama přirozenou cestou. S tímto druhem zvířat se můžeme setkat v především v Belgii a Spojeném království, v jiných zemích to zas tak časté není.

Když se člověk pouští do genetického upravování druhů, nepřínáší to vždy pozitvní výsledky. Výborným příkladem jsou třeba včely. Zkřížením včely medonosné a africké vznikl nový druh, které nazýváme Afrikanizované včely. Ty se rozmnožily obrovskou rychlostí zejména v zemích jižní Ameriky. Jsou mnohem více agresivní a dokážou zabít koně i člověka. Je smutné, kam je lidstvo schopno zajít za vidinou zisku, nemyslíte?


Přečtěte si také