Virály

10. listopadu 2020 15:49

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Nemocná balerína začala při poslechu Labutího jezera znovu tančit. Tyto záběry vám vezmou dech

Bývalá baletka s Alzheimerovou chorobou začala tančit, zatímco jí pustili Labutí jezero. Dokonce i po letech si pamatovala svoje představení.

Hudba Labutího jezera povzbudila ženu s Alzheimerovou chorobou, aby znovu začala tančit roky poté, co vystoupila v newyorském baletu. Marta Gonzalez totiž byla v 60. letech primabalerínou v New York Ballet, jedné z předních tanečních společností na světě. Když ale zestárla, začala trpět Alzheimerovou chorobou. Bydlela v pečovatelském domě ve Valencii, dokud v roce 2019 nezemřela. Ale záběry, na kterých se zase znova roztančila a vzpomněla si na chvíle na pódiu, se rychle staly virální poté, co je sdílela španělská charitativní organizace. Skrze hudbu se obnovily staré ženě vzpomínky a zlepšila se i její nálada. Dokázala se tak vrátit zpátky do dob, kdy ještě byla balerínou.

Záběry byly pořízeny loni, když Martě předali sluchátka k poslechu Čajkovského Labutího jezera. Téměř hned, jak začala hrát hudba, se na její tvář vrátil výraz uznání a jako by se vrátila zpět do časů, kdy vystupovala na jevišti v roce 1967. Bývalá tanečnice seděla na invalidním vozíku, ale ani to jí nezabránilo používat paže k provedení choreografie, kterou si pamatovala z minulých let. Neuvěřitelné video je střídáno s klipy tanečnice během jejího představení Labutího jezera v šedesátých letech. Výkon Marty byl zveřejněný na Facebooku a během několika hodin si ho nasdílelo na 34 tisíc lidí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také