Virály

6. června 2019 20:22

redakce Prima Lajk

VIDEO: Nová nebezpečná challenge! Lidé se zabalují do pytlů, ze kterých vysávají vzduch. Co děsivého se jim může stát?

Že jsou lidi schopní pro pár sekund slávy na sociálních sítích udělat opravdu hodně, to asi už nikoho nepřekvapí. Že se ale kvůli tomu zabalí do pytle, ze kterého vysajou vzduch, a riskují tak své zdraví, to už je na pováženou.

Slyšeli už jste o nové internetové výzvě, ve které se lidé zabalí do igelitových pytlů a pak z nich vysávají všechen vzduch? Jestli ne, vězte, že se jedná o šílenou zábavu, u které možná budete mít záchvaty smíchu, ale zároveň může být opravdu nebezpečná. A to mnohem více než bláznivá In My Feelings challenge, ve které lidi tančili vedle jedoucíh aut.

Vysáváním vzduchu z pytlů totiž vzniká vakuum a igelit se doslova přicucne k jejich tělu tak pevně, že často dochází k nekontrolovatelným pádům, u kterých se může dotyčný se znehybněnými končetinami snadno zranit. To možná rozesmívá je samotné i spoustu lidí na sociálních sítích, kde se výzva stala rychlostí blesku virální. Podle společnosti Yahoo ale odborníci varují, že tento způsob „stlačování“ těla může vést až k hypoxii mozku.

Jedná se o stav, při němž dochází ke snížení přísunu kyslíku do mozku, i když průtok krve je dostatečný. Hypoxie obvykle nastane při topení, škrcení nebo dušení a mezi její příznaky patří nepozornost, špatný úsudek, ztráta paměti a snížení motorické funkce. Pokud se člověku v takovém případě neodstane rychlé pomoci, během pěti minut u něj může docházet k odumírání mozkových buněk.

Většina lidí tuto výzvu plní za přítomnosti další osoby, která může v případě potřeby pomoci. Nejmenovaný teenager ale ji ale zkoušel sám a musel pak dvě hodiny nehybně čekat, až přijedou rodiče a zachrání jej ze spárů přisátého pytle. Nevíme jak vy, ale nám tohle stačí k tomu, abychom všem doporučili vyhýbat se téhle challenge obloukem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také