návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Virály

VIDEO: Odvážná žena zachránila koalu před jistou smrtí. Riskovala vlastní život, když se vrhla do hořícího lesa

Červený seznam ohrožených druhů zvířat klasifikoval medvídka koalu za funkčně vyhynulého. A vzhledem k probíhajícím požárům na území Austrálie se teď jakékoliv šance na záchranu tohoto druhu zdají být ještě více vzdálené.
Vydáno: 21.11.2019
Záchrana koaly z hořícího lesa 8
Autor: Youtube Záchrana koaly z hořícího lesa 8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Požáry už zasáhly více než 2,5 milionu akrů východního pobřeží a oheň se zatím stále nepodařilo dostat pod kontrolu. Hrdinský čin jedné odvážně ženy však nedávno na internetu nastartoval novou vlnu naděje a odhodlání pro boj s ničivými plameny.

Místní obyvatelka jménem Toni z Nového jižního Walesu tam totiž spatřila zmateného a popáleného koalu přecházejícího silnici přímo do ohniska ničivých plamenů. Neváhala ani minutu a zvířeti se rozběhla na pomoc. Sundala si tričko a do toho zubožené zvíře zabalila a následně se do něj snažila dostat trochu vody. Samotná hrdinka uvedla, že medvídka koalu plánuje vzít do nedaleké nemocnice určené právě pro tyto zvířata. Momentálně je tam v péči už 15 zraněných koal. Toto video se na internetu začalo šířit rychlostí blesku a lidé z celého světa vyjadřují velikou podporu a obdiv samotné zachránkyni, která se nebála riskovat svůj vlastní život pro záchranu jiného. My se k nim přidáváme a držíme palce všem zvířatům, ale i lidem, kteří na území Austrálie bojují s nemilosrdným ohněm.

 

 

Článek je zařazen v: požáry , Austrálie , koala , medvídek koala , zvířata , záchrana