Virály

19. února 2020 11:01

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Pacientka hrála na housle, zatímco jí lékaři operovali mozek. Neuvěřitelnější záběry už dnes neuvidíte

Objevily se opravdu pozoruhodné záběry ženy z operačního sálu. Zatímco doktoři ženě zezadu odstraňují nádor na mozku, ona hraje na housle.

53letá Dagmar byla v roce 2013 diagnostikovaná s velkým gliomem, pomalu rostoucím nádorem v mozku. Proto bylo třeba jej odstranit operativně. A protože je žena houslistkou, požádali ji lékaři, jestli by hrála na housle během operace. I když se to může zdát divné, je to opravdu prospěšné. Dagmar byla požádána, aby hrála několik melodií, aby lékaři mohli zajistit, že „oblasti mozku pacienta odpovědné za křehký pohyb ruky a koordinaci, klíčové komponenty při hraní na housle, nebyly během milimetrového operačního postupu neúmyslně poškozeny“.

Protože Dagmar hraje se symfonickým orchestrem Isle of Wight a různými sborovými společnostmi, chirurgové věděli, že musí být s jejím mozkem velmi opatrní. Nádor byl umístěn v blízkosti oblasti, která řídí jemné pohyby. Podařilo se jim odstranit více než 90 procent nádoru včetně všech oblastí podezřelých z agresivní činnosti. Dagmar byla po 3 dnech propuštěná z nemocnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také