návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

VIDEO: Pacientka hrála na housle, zatímco jí lékaři operovali mozek. Neuvěřitelnější záběry už dnes neuvidíte

Objevily se opravdu pozoruhodné záběry ženy z operačního sálu. Zatímco doktoři ženě zezadu odstraňují nádor na mozku, ona hraje na housle.
Vydáno: 19.02.2020
Operace mozku Pacientka hraje na housle
Autor: youtube.com/The Telegraph Operace mozku Pacientka hraje na housle

53letá Dagmar byla v roce 2013 diagnostikovaná s velkým gliomem, pomalu rostoucím nádorem v mozku. Proto bylo třeba jej odstranit operativně. A protože je žena houslistkou, požádali ji lékaři, jestli by hrála na housle během operace. I když se to může zdát divné, je to opravdu prospěšné. Dagmar byla požádána, aby hrála několik melodií, aby lékaři mohli zajistit, že „oblasti mozku pacienta odpovědné za křehký pohyb ruky a koordinaci, klíčové komponenty při hraní na housle, nebyly během milimetrového operačního postupu neúmyslně poškozeny“.

Protože Dagmar hraje se symfonickým orchestrem Isle of Wight a různými sborovými společnostmi, chirurgové věděli, že musí být s jejím mozkem velmi opatrní. Nádor byl umístěn v blízkosti oblasti, která řídí jemné pohyby. Podařilo se jim odstranit více než 90 procent nádoru včetně všech oblastí podezřelých z agresivní činnosti. Dagmar byla po 3 dnech propuštěná z nemocnice.

 

 

Španělský farmář Oscar se střelil do obličeje. Ten mu doktoři dokázali nakonec takhle opravit.

KRUTÁ GALERIE: 10 fotek lidí před a po transplantaci obličeje. Jaké horory dokáže spravit plastická operace?

Článek je zařazen v: operace , nádor mozku , mozek

reklama