Virály

19. července 2022 17:00

redakce Prima Lajk

VIDEO: Pekelná vlna veder sužuje celý svět. Záběry z USA ukazují kolabujícího kurýra

Vedra trápí nejen celou Evropu, ale dotýkají se i Spojených států. Na některých místech je pak situace doslova extrémní.

Zatímco Britové trpí, poněvadž je vlna veder zasáhla letos obzvlášť extrémně, situace je dost vážná i na ostatních místech světa. Jeden drastický příklad teď například zachytila i domácí kamera z jednoho domu v Arizoně, USA.

Na videu níže je vidět, jak kurýr společnosti UPS doručující balíček zkolabuje ve stínu těsně poté, co doručí zásilku. Než si však majitel domu stihl na mobilu zkontrolovat, co se stalo, byl kurýr už pryč. Muž tak zavolal alespoň policii, aby řidiče zkontrolovala. Zástupci společnosti později informovali, že je kurýr v pořádku a nikomu se nic nestalo. Jejich zaměstnanci jsou prý trénovaní na práci v terénu i při těchto teplotách. Jak ale dokládají záběry z videa, v některých případech zjevně nepomůže ani sebelepší trénink.

Proto je důležité během dní jako jsou tyto dodržovat pitný režim, pokud možno se vyhýbat pohybu na slunci, a pokud cítíte, že se vám dělá zle, urychleně přivolat pomoc. Zároveň s tím budiž letošní léto příkladem, že už to v budoucnu bude jenom horší. Planeta se v důsledku globálního oteplování zahřívá a pokud se všechny země světa nesemknou a nesjednotí v názoru, jak s klimatickými změnami bojovat, dost možná se podobné extrémy stanou v budoucnu normální.

Sdílejte článek

Přečtěte si také