Virály

6. října 2022 14:55

redakce Prima Lajk

VIDEO: Podvod na rybářských závodech! Co nacpali soutěžící do mrtvých ryb?

Skandál s podvodem otřásl profesionálním rybářským světem.

Asi není žádným překvapením, že se téměř v každém profesionálním sportu občas najde nějaký ten podvodník. Svět profi rybaření tak není žádnou výjimkou, zvlášť když vezmeme v potaz, že se při závodech hraje o velké peníze, což je v Americe běžnou praxí.

Do nebe volající podvod se tak nevyhnul ani prestižnímu závodu Lake Erie Walleye Trail, ve kterém se soutěží ve sportovním lovu candátů. Ve zkratce jde o to vylovit rybu s co největší možnou váhou. Celkovým vítězem závodu na Erijském jezeře se stali rybáři Chase Cominsky a Jake Runyon, alespoň na chvíli.

Při finálním vážení si však ostatní soutěžící všimli, že některé ryby vypadají podivně nafoukle a na svou velikost o dost převyšují uváděnou hmotnost. Závodní komisaři se tak rozhodli úlovky rozpárat a uvnitř našli malá olověná závaží ve tvaru vajíčka. Okamžitě se strhla mezi soutěžícími hádka a kvůli podvodu byla přivolaná i policie.

Chvíli to dokonce vypadalo, že ostatní rybáři začnou podfukáře lynčovat, neboť na Jakea Runyona se všichni zničehonic vrhli. Cominsky však místo čekání na jistý problém vzal raději nohy na ramena a z místa činu se vypařil neznámo kam.

Sdílejte článek

Přečtěte si také