Virály

21. srpna 2019 16:53

redakce Prima Lajk

VIDEO: Policisté mlátili muže na lůžku do břicha a genitálií. Z těchto záběrů vám bude zle. Co jim hrozí?

Dokud někdo něco neudělá s tímto nechutným zacházením policistů s nevinnými lidmi, tento svět rozhodně nebude v pořádku.

Pokud jste to náhodou ještě nezaznamenali, v Hongkongu se v současnosti vyostřují demonstrace proti čínské vládě, kterých se účastní statisíce lidí. A často dochází i ke střetům s policií, která se k protestujícím chová velmi nevybíravě. Krutě navíc zachází i s dalšími lidmi, kteří s demonstracemi nemají nic společného. Na vlastní kůži to poznal i 62letý muž jménem Chung, který byl zatčen právě za napadení policejních příslušníků.

Ten byl v poutech převezen do nemocnice, kde bezpečnostní kamery zachytily dva policisty, kteří ho mlátili, zatímco bezmocně ležel na lůžku. Celých osm minut jej mlátili do břicha, genitálií a obličeje, a to pěstmi i obuškem. Poté, co se video dostalo do rukou příslušných úřadů, potvrdil vedoucí policejního odboru pro styk s veřejností, že oba příslušníci zákona byli zatčeni za napadení s viditelnou újmou na zdraví – synové muže totiž tvrdili, že jejich otec utrpěl zlomeninu článku prstu a pociťoval výraznou bolest ve slabinách.

Dodal taky, že policie nehodlá zavírat oči před násilím, a to především svých zaměstananců, kteří úmyslně porušují zákon. Že by právě tyto záběry měly donutit nejen politiky k zamyšlení se nad brutálním chováním některých policistů nejen během současných protestů, bude nejspíš každému z vás po jejich zhlédnutí naprosto jasné…


Přečtěte si také