Virály

9. prosince 2022 20:01

redakce Prima Lajk

VIDEO: Puberťák přerušil slavnostní předávání ceny za nejlepší hru roku. Pak všechny šokoval svou řečí

Kdo byl neznámý mladík, co narušil předávání hlavní ceny večera na The Game Awards?

Pokud alespoň trochu sledujete herní dění, pak jistě víte, že se čerstvě rozdávaly ceny pro nejlepší hry roku na akci zvané The Game Awards. Tu hlavní si odnesla pecka Elden Ring, krátce poté, co si ale tvůrci hry převzali své sošky, se stalo něco, o čem internet mluví doteď. Na pódium totiž vystoupilo neznámé dítě, které začalo plácat nesmysly.

Nic extra závadného sice neprovedl ani neřekl – nešlo mu totiž kvůli akcentu pořádně rozumět – na konci sice zmínil bývalého prezidenta Billa Clintona, nicméně v kontextu, který opět nikdo nepochopil. Mladík byl později zadržen policií, nicméně mezitím byl opět propuštěn, protože na svém Twitteru už incident sám potvrdil. Zajímavá je ale jeho historie.

Podle všeho totiž tohle dítě už v minulosti několik herních akcí podobným způsobem narušilo. Většinou za cílem poukázat na společenské protesty v Hongkongu. Zároveň s tím ale vystoupil i na krajně pravicovém dezinformačním kanálu InfoWars, kde byl pro změnu představen jako mladý zástupce konzervativního hnutí. Je tak možné, že ona zmínka o Clintonovi odkazovala na jakousi bizarní konspirační teorii. Pointou však je, že se neznámý teenager dostal do živého přenosu sledovaného desítkami milionů lidí po celém světě, aniž by mu v tom někdo zabránil. A pokud by toho večera měl nekalé úmysly, nejspíš bychom teď řešili ošklivou tragédii. Do budoucna se tak pořadatelé budou muset nejspíš zaměřit na to, jak zvýšit na těchto cenách ochranu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také