Virály

29. března 2019 11:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Pytláci zastřelili medvědici v zimním spánku i její naříkající mláďata. Tyhle brutální záběry naštvaly internet

Bezcitným mužům v tomto odporném, naprosto nehumánním činu nezabránil ani fakt, že zabíjení medvědů je na Aljašce zakázáno.

Někteří lidé si za každou cenu musí dokazovat, že jsou pány tvorstva. A někteří to dělají tak nechutným způsobem, že to z nich naopak dělá největší spodinu na této planetě. Smutným příkladem jsou otec Andrew Renner a jeho syn Owen, kteří se v dubnu roku 2018 vydali do drsné divočiny Aljašky na lov a naprosto nemilosrdným způsobem zabili medvědici v zimním spánku i její mláďata. Celou akci bez vědomí pytláků natočily kamery umístěné poblíž doupěte medvědů, kteří byli součástí studie prováděné institucemi US Forest Service a Alaska Department of Fish & Game.

Záběry ukazují, jak oba muži přicházejí k medvědí noře, a když spící samice nijak nereagovala, vtrhli dovnitř, na místě zastřelili ji i její úpěnlivě naříkající medvíďata a poté si je mrtvé odnesli pryč. Americká organizace na ochranu zvířecích práv video zveřejnila na YouTube, aby o tomto hrůzném činu informovala společnost a upozornila na hrozbu, že by se kvůli administrativě Donalda Trumpa staly podobné vraždy zvířat legální. Zabíjení medvědů černých je v současnosti na Aljašce zakázáno, nejen tento případ ale dokazuje, že zákon zdaleka není dostatečně odstrašujícím prostředkem.

Rennerovi byli za tento čin trestně stíháni. V lednu tohoto roku přiznali vinu a přijali trest ve formě pokuty, pobytu ve vězení, dočasného odebrání loveckého povolení a konfiskace osobního majetku. Po zhlédnutí následujících záběrů si sami můžete udělat obrázek o tom, zda je jejich trest adekvátní, či nikoliv.

Sdílejte článek

Přečtěte si také