Virály

29. července 2021 12:31

redakce Prima Lajk

VIDEO: Restaurace v New Yorku prodává nejdražší hranolky na světě. Kolik takový luxus stojí?

Newyorská restaurace překonala světový rekord v prodeji nejdražších hranolků. Jejich cena je neskutečná!

Hranolky má většina lidí spojené s levným fastfoodovým jídlem, ale s trochou zlata a lanýžů se i z nich může stát luxusní gastronomický zážitek. Rozhodně to platí o hranolcích Crème de la Crème Pommes Frites, jež boří všechny předsudky o mastné klasice z rychlého občerstvení, které si dáte po propité noci.

Luxusní bramborové hranolky totiž stojí více než 4 tisíce korun a servíruje je newyorská restaurace Serendipity 3, která je proslavená „drahou kuchyní“. Není to tak poprvé, co se může zapsat do Guinessovy knihy rekordů za nejdražší pokrm na světě. Již v minulosti si restaurace připsala dva světové rekordy za nejdražší hamburger v hodnotě 6 300 korun a luxusní zmrzlinový pohár zdobený 24karátovým švýcarským zlatem za neskutečných 21 500 korun.

A co je vlastně na těchto luxusních hranolkách tak drahého? Základem je vybrat ty správné brambory, což je v tomto případě speciální odrůda Chipperber. Poté se hranolky třikrát smaží v husím sádle a následně se blanšírují v octu LeBlanc vyrobeném ze šampaňského vína. Poté jsou posypány sýrem tartufello, letním lanýžem, lanýžovou solí a prachem z 23karátového jedlého zlata. Výsledný pokrm je servírován v křišťálu Baccarat s omáčkou mornay ze smetany, švýcarského sýru gruyère a lanýžového másla. Tak co, už se vám sbíhají sliny?


Přečtěte si také