Virály

15. září 2022 15:19

redakce Prima Lajk

VIDEO: Režisérka natočila film o trans Jokerovi! Z festivalu byl stažen po jediném dni

Tenhle Joker světlo světa jen tak nespatří.

Ehm, ve světě filmů platí sice docela velké množství pravidel, těch pár hlavních je ale natolik jasných, že většinou ani nemá smysl je říkat nahlas. Příkladem budiž duševní vlastnictví značek, a jak si tvůrci nemůžou jen tak usmyslet, že natočí film o Jokerovi, když na něj nemají práva. Jenže ani to zjevně nezastavilo režisérku Veru Drew, která svůj nový film The People’s Joker poslala rovnou i na prestižní filmový festival.

Z něj byl ovšem stažen po jediném dni z docela očividného důvodu, ačkoliv ho oficiálně nikdo nepotvrdil. Studio Warner Bros., které vlastní knihovnu DC komiksů, na tvůrce novinky zřejmě poslalo své právníky, aby zabránilo dalšímu šíření tohoto nelegálně natočeného snímku.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UL4bCYIiOuQ" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kontroverzní film navíc nejenže vykrádá slavnou postavu z komiksů o Batmanovi, ale ještě navíc způsobem, kdy z ní dělá transgender hrdinu. Nyní se uvidí, jestli celá záležitost nebude mít ještě nějakou větší dohru. Na ukázku z filmu se každopádně můžete podívat výše. Jenom si pospěšte, než zmizí i ta.

Sdílejte článek

Přečtěte si také