Virály

11. května 2019 15:03

redakce Prima Lajk

VIDEO: Řidička zachránila chlapce, který vystupoval z autobusu přímo před projíždějící auto. Tyhle záběry vyděsily internet

Nebýt téhle pohotové řidičky, s chlapcem by to nejspíš dopadlo hodně špatně.

Obrovský ohlas na internetu získalo video z bezpečnostní kamery, které zachycuje řidičku školního autobusu, jak na poslední chvíli zastavila žáka, který vystoupil přímo před rozjeté auto. Hrdinka Samantha Call popadla dítě za kapuci skutečně jen okamžik předtím, než vůz vysokou rychlostí prosvištěl vedle autobusu. Po tomto zákroku se řidička chová, jako by se nestalo nic zásadního, pouze dlouze zatroubí na klakson, aby ostatní motoristé věděli, co si myslí o jejich řízení. Záběry sdílela na sociálních sítích škola v Norwichi a staly se okamžitě virální.

Téměř všichni komentující chválili Samanthu za záchranu 13letého chlapce Matthewa Squirese. Sama řidička uvedla, že když video viděla poprvé, myslela jen na to, co by se mohlo stát, kdyby žáka včas nezachytila. Podle svých slov by možná už nikdy nebyla schopná posadit se za volant školního autobusu. Samantha zároveň doufá, že rozšíření těchto záběrů donutí všechny ostatní řidiče, aby byli ohleduplnější a věnovali větší pozornost tomu, co se děje kolem nich. Příště už by totiž podobný incident vůbec nemusel dopadnout tak dobře, jako na videu níže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také