Virály

18. února 2020 14:04

redakce Prima Lajk

VIDEO: Scény, které byly vystřiženy z Harry Pottera. Jaké parádní momenty jsme bohužel nikdy neviděli?

Série knih a filmů o Harrym Potterovi se stala kultem napříč generací. Mnoho lidí četlo knihy a ještě více lidí sledovalo filmy. Ačkoli byla filmová verze velmi úspěšná, producenti se nedokázali přizpůsobit všem detailům a rozhodli se, že některé pasáže z knižní předlohy do filmu nedají. Fanoušci tak přišli o zajímavé postavy a okamžiky. Jaké to byly?

Pokud se označujete mezi Potterheads neboli fanoušky Harryho Pottera, jistě vám chybí tyto scény, které se ve filmovém zpracování bůhví proč neobjevily. Jaká vám chybí nejvíc?

1. Smíření s Dudleym Dursleym

V Harrym Potterovi a Relikviích smrti, část I, jsou Dursleyovi evakuováni, aby byli ochráněni před Smrtijedy. Dudleymu je líto, že Harry zůstává a na rozloučenou potřese bratranci rukou a poděkuje, že mu před lety zachránil život před mozkomory.

2. Vykoupení Draca Malfoye

Tato scéna mohla úplně změnit divákovu představu o Dracu Malfoyovi. Při závěrečném souboji Harryho Pottera a Voldemorta se Harry najednou ocitá bez hůlky a nemůže se Pánovi zla bránit. Draco celou situaci pozoruje a náhle hodí Harrymu hůlku zpět, a to před zraky všech Smrtijedů a samotného Voldemorta. Riskuje tak svůj život na záchranu Harryho a můžeme tak sledovat jeho vykoupení.

3. Smutek po Siriusu Blackovi

Tato dějová linka opravdu chybí v konečné verzi Harry Potter a Fénixův řád. V tomto díle je smrt Harryho kmotra skoro přehlédnuta. V knize se detailně popisuje, jakým zármutkem Harry trpí a co pro něj kmotr znamenal. Ve filmovém zpracování je jen letmo vidět, jak je hlavní hrdina ze ztráty smutný.

4. Náznak Ronových citů k Hermioně

Milostný příběh mezi Ronem a Hermionou mnoho fanoušků nepřijalo, tvrdí, že měla Hermiona skončit s Harrym. V knižní verzi jsou však náznaky této milostné dvojice mnohem viditelnější a fanouška tak na to J. K. Rowlingová připravovala už delší dobu.

5. Odchod Petunie Dursleyové

Tato postava rovněž nedostala ve filmu mnoho prostoru. Před odchodem Dursleyových z jejich domu, v díle Harry Potter a Relikvie smrti, část I, Petunie smutně stojí uprostřed obývacího pokoje a mezi ní a Harrym proběhne dojemný rozhovor, kdy se přizná, že stále truchlí po své sestře Lily.

Sdílejte článek

Přečtěte si také