Virály

16. dubna 2019 15:44

redakce Prima Lajk

VIDEO: Skutečný Forrest Gump běžel nejtěžší závod na světě. Bál se při něm o život! Co se mu stalo?

Někdo si na běžecké závody pořizuje drahé sportovní a značkové oblečení, ale Rob Pope uběhl ultra maraton v oblečení stejném jako měl legendární hrdina ze snímku Forrest Gump.

Rob Pope je čtyřicetiletý muž, který se rozhodl běžet světoznámý závod v Americe, který vede skrze nehostinnou poušť. Zažijete v něm čtyřicetistupňová vedra a běžíte dlouhých 251 kilometrů. Právem se mu přezdívá „nejtěžší závod na světě.“

Rob se do filmové hvězdy, kterou kdysi ztvárnil Tom Hanks, oblékl již v roce 2001. Aby zvýšil povědomí o charitativní organizaci WWF a Peace Direct. Momentálně však tento veterinář původem z Liverpoolu pokořil další výzvu. Tou pro něj byl šestidenní maraton Des Sables, při kterém se dokonce bál i o svůj život. Kvůli zranění na něj trénoval pouze čtyři týdny, ale i tak se umístil na krásném 14. místě. Během maratonu si všichni závodníci museli přinést vlastní jídlo, pití a další vybavení, které jim mělo pomoci vypořádat se s nehostinnými podmínkami pouště.

„Poté, co jsme měli šestihodinovou prohlídku s trenérem, se konal den technických prohlídek, kdy nám kontrolovali, jestli máme na každý den minimálně 2000 kalorií jídla, všechny potřebné věci pro přežití v poušti jako například spacák, sáček, nůž, nouzovou signalizační soupravu, kompas, protijed na hady a čelovku. Můj batoh vážil 8 kilo a vypadal, jako kdybych v něm měl narvanou pohovku. Jedl jsem většinou MEGAMIX, což je instantní kaše, která by měla mít všechny potřebné živiny,“ řekl Rob.

V průběhu závodu se dokonce obával i o svůj život. „V jednu chvíli jsem začal hrozně kašlat a můj hrudník se mi začal strašně stahovat. Nemohl jsem dostat vzduch do plic. Jeden chlapík tam naštěstí poznal příznaky astmatu a dal mi dva šluky jeho inhalátoru. Opravdu jsem se začal bát nejenom o závod, ale také o svůj život. Došlo mi, jak rychle se věci můžou pokazit, když jsem viděl kolik lidí během závodu odvezli do nemocnice.

Měl jsem obrovské důvody pokračovat. Ať už kvůli charitativním cílům, tak kvůli rodině. Forrest nikoho nesoudil kvůli barvě pleti, inteligenci nebo čemukoliv jinému. Kdyby všichni mohli být o něco více jako Forrest, svět by byl lepším místem.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také