Virály

22. června 2021 12:00

redakce Prima Lajk

VIDEO: Slavný hráč se stal prvním hrajícím gayem v americkém fotbalu! Co vzkázal všem hejtrům?

Hráč NFL přiznal, že je gay. Stal se první hvězdou amerického fotbalu, která tak otevřeně vyšla se svojí sexualitou na veřejnost.

28letý Carl Nassib, obranný záložník klubu Las Vegas Raiders, ve svém novém příspěvku na Instagramu odhalil světu, že je gay. Pakliže tak v příští sezoně amerického fotbalu nastoupí za svůj tým, stane se prvním aktivním hráčem NFL, který je otevřeně gay. Z jeho strany tak jde v podstatě o historické prohlášení.

Na svém Instagramu Nassib uvedl, že má skvělý život, podporující rodinu a dobré přátele, konečně se tak cítí dost v pohodě na to, aby tu věc mohl říct. Zároveň s tím dodal, že do budoucna doufá, že podobná prohlášení už nebudou vůbec potřeba a společnost se o sexuální orientaci přestane tolik zajímat. Spolu s tím sportovec každopádně podpořil charitativní organizaci The Trevor Project, která se snaží zabraňovat sebevraždám v rámci LGBTQ komunity. Nassib se setkal na sociálních sítích s velkou dávkou podpory, a to včetně od svého vlastního týmu.

Sdílejte článek
Štítky Instagram americký fotbal podpora gay hráč NFL sexuální orientace coming out Carl Nassib National Football League Oakland Raiders The Trevor Project

Přečtěte si také