Virály

6. září 2020 15:23

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Smrtelně nemocný muž streamuje své poslední chvilky živě! Proč mu zamítli eutanazii?

Muž trpí nevyléčitelnou nemocí, vysadil léky a navíc přestal jíst. Lékaři mu odmítli povolit eutanazii.

57letý muž pocházející z Francie, Alain Cocq, trpí nevyléčitelnou nemocí. Kvůli ní se stěny jeho tepen lepí jedna na druhou. Nemůže se zvednout, normálně žít a fungovat. Jen musí ležet v posteli a dostávat každý den nejrůznější léky. Proto se Francouz rozhodl, že by svůj život rád ukončil. Jenomže eutanazie neboli asistovaná sebevražda, není ve Francii povolená – stejně tak je tomu i v České republice. Alain však i přesto zkusil štěstí a lékaře požádal, jestli by mu ji nepovolili.

To se však nestalo, přestože povolil o výjimku prezidenta Francie Emmanuela Macrona. Od prezidenta dostal osobní odpověď s vysvětlením, že není možné obcházet zákony. A výjimku mu tedy neudělil. Muž se tedy rozhodl, že se pokusí zemřít sám. Začal tím, že vysadil všechny léky (na což právo má), přestal jíst i pít a svoje poslední chvíle života se rozhodl streamovat živě na Facebooku.

Řekl, že očekával, že rozhodnutí prezidenta bude odmítavé a že bude muset po následujících pěti nebo sedmi dnů vydržet obrovské bolesti, nemá však jinou možnost, když se rozhodl zemřít. Živý live stream, během kterého bude postupně umírat, bude vysílat živě, ale bez zvuku. Chce tak lidi informovat o problematice, o které společnost nechce slyšet. Smrt je podle něj otázkou volby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také