Virály

14. července 2022 16:12

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šokovaný otec zjistil, že škola předepisovala jeho synovi antidepresiva. Co pak udělal?

Tatínek zjistil, že škola předepisovala jeho patnáctiletému synovi antidepresiva bez jeho vědomí.

Tatínek jménem Eli Holt z Washingtonu (USA) zůstal v šoku poté, co se náhodou dozvěděl, že škola předepisovala celý semestr antidepresiva jeho patnáctiletému synovi bez toho, aniž by o tom věděl. O celém incidentu natočil video na TikTok, které se brzy stalo virálním.

Školní poradce mu zavolal a sdělil, že si jeho syn na konci roku nevyzvedl svá antidepresiva. Překvapený otec mu oponoval tím, že jeho dítě žádné prášky na deprese nebere, a pak se dozvěděl šokující pravdu. Nejenom, že jeho syn užívá prášky, ale škola nemá právo ho o tom podle zákonů dané země informovat. Eli Holt zůstal jako opařený a rozhodl se o svůj příběh podělit s lidmi na internetu a varovat rodiče před podobnou zkušeností. Apeluje přitom na možná rizika s tím spojená. V případě nějaké alergie nebo nesnášenlivosti by to podle něj mohlo být až životu nebezpečné. „Jediný případ, kdybych to pochopil, je když je dítě týrané nebo sexuálně zneužívané nebo v jakémkoliv jiném nebezpečí. Potom 100 % souhlasím s tím, že je v pořádku to neříkat,“ napsal otec později ve vyjádření na sociálních sítích.

Názory uživatelů na jeho video se různí. Zatímco někteří rodiče jsou ve stejném šoku jako on, spousty lidí naopak tento postup diskrétnosti a ochrany teenagerů chápe. „Byla jsem jedním z těch dětí, kteří na škole vyhledaly pomoc u psychiatra a potřebovaly pomoc. Nechtěla jsem o tom s rodiči mluvit,“ napsala například jedna uživatelka. „Kdyby dal někdo mému dítěti léky bez mého vědomí, zešílela bych,“ okomentovala příspěvek jiná žena.

@mr.notnew

#Washington #school #roevwade

♬ original sound - Eli Holt

Sdílejte článek

Přečtěte si také