Šokující fakta o potravinářském průmyslu
Autor: Youtube Šokující fakta o potravinářském průmyslu

VIDEO: Šokující tajemství potravinářského průmyslu, o kterých jste neměli ani tušení. Víte, jaké jídlo jíte?

Publikováno: 17.09.2018
Žijeme v zemi, kde netrpíme hlady a škála výběru potravin je opravdu bohatá. Můžeme si koupit téměř vše, na co si vzpomeneme. Narozdíl od generace našich rodičů či prarodičů, kteří měli Vánoce z toho, že si mohli koupit třeba banán.

reklama

Jenomže tím, jak roste nabídka, se upravuje i potřeba spotřebitelů jakožto zákazníků. Spoustu lidí už si doma ani neupeče koláč, ale raději si koupí už hotový v supermarketu. Je to přeci jednodušší a rychlejší a lidi v dnešní době nemají čas na vaření, protože mají spousty práce. Takže není divu, že taková doba je přímo úžasná pro různé podniky s rychlým občerstvením. 

To s sebou však přináší spousty negativ. Nejenom, že konzumujeme více nezdravého jídla, ale také vysoce průmyslově zpracovaného, což rozhodně není dobře pro naše tělo natož pro zdraví. Proto až příště budete v krámu, zkuste se zamyslet nad tím, co vkládáte do nákupního košíku. Ve zkratce byste si měli vybírat co nejméně upravené potraviny a co nejvíce čerstvého jako je ovoce a zelenina. Ale na to také pozor, umyjete si vždy například jablko než se do něj pustíte? Garantujeme vám, že po zhlédnutí tohoto videa už budete velmi důkladní. 

 

reklama