Virály

17. září 2018 04:12

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šokující tajemství potravinářského průmyslu, o kterých jste neměli ani tušení. Víte, jaké jídlo jíte?

Žijeme v zemi, kde netrpíme hlady a škála výběru potravin je opravdu bohatá. Můžeme si koupit téměř vše, na co si vzpomeneme. Narozdíl od generace našich rodičů či prarodičů, kteří měli Vánoce z toho, že si mohli koupit třeba banán.

Jenomže tím, jak roste nabídka, se upravuje i potřeba spotřebitelů jakožto zákazníků. Spoustu lidí už si doma ani neupeče koláč, ale raději si koupí už hotový v supermarketu. Je to přeci jednodušší a rychlejší a lidi v dnešní době nemají čas na vaření, protože mají spousty práce. Takže není divu, že taková doba je přímo úžasná pro různé podniky s rychlým občerstvením.

To s sebou však přináší spousty negativ. Nejenom, že konzumujeme více nezdravého jídla, ale také vysoce průmyslově zpracovaného, což rozhodně není dobře pro naše tělo natož pro zdraví. Proto až příště budete v krámu, zkuste se zamyslet nad tím, co vkládáte do nákupního košíku. Ve zkratce byste si měli vybírat co nejméně upravené potraviny a co nejvíce čerstvého jako je ovoce a zelenina. Ale na to také pozor, umyjete si vždy například jablko než se do něj pustíte? Garantujeme vám, že po zhlédnutí tohoto videa už budete velmi důkladní.

Sdílejte článek
Štítky jídlo potraviny průmysl potravinářský průmysl jídlo

Přečtěte si také