Virály

16. prosince 2019 11:45

redakce Prima Lajk

VIDEO: Šokující záběry ukazují, jak rychle dokáže hořet suchý vánoční stromek. Tohle je důvod, proč by měl být stále ve vodě

Vánoční stromeček je krásný, ale může být také pořádně nebezpečný.

Americká komise pro bezpečnost spotřebních výrobků odvysílala děsivé video, ve kterém se snaží apelovat na všechny občany. Jedná se především o bezpečné uchovávání vánočního stromečku v domě. V první části videa je ukázáno, co se stane se stromkem, který není ponořen ve vodě. Plameny od elektrických světýlek se šíří takovou rychlostí, že během pěti sekund hoří celý strom a obývací pokoj je téměř okamžitě zahalen v děsivém oblaku dýmu.

Naopak v té druhé části je vysvětleno, že strom, jehož kmen je useknutý a ponořený do vody, hoří mnohem pomaleji, což ve výsledku může zachránit nejenom váš dům, ale také lidský život. „Od roku 2014 do roku 2016 došlo k asi ke 100 požárům vánočních stromků a dalších 1 100 požárů bylo způsobených kvůli hořícím svíčkám. Celkově si tyto události vyžádaly 10 obětí, 150 zraněných a škodu na majetku téměř 50 milionů dolarů,“ bylo uvedeno v prohlášení komise.

Sdílejte článek

Přečtěte si také