návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

VIDEO: Studentka se připravovala ke zkoušce skrz chytrý ovladač. Po pár vteřinách jí řekl, aby se zabila

Chytrá domácnost, nebo až příliš chytrá domácnost?
Vydáno: 23.12.2019
Až příliš chytrá domácnost 1
Autor: profimedia.cz Až příliš chytrá domácnost 1

29letá Danni Morritt, studentka medicíny a matka malého chlapce, si jednoho večera skrz ovladač chytré domácnosti Amazon Echo opakovala věci do školy. Zajímala se specificky o srdeční cyklus. Jenže po chvíli se přístroj zbláznil a mladou matku vyděsil brutálně násilnou větou, ve které ji v podstatě radil, aby se šla zabít.

Vše začalo v momentě, kdy se Alexa – jak se přístroj jmenuje – dostala k tlačícímu srdci. Následně řekla, že bijící srdce je špatné, protože patří lidem, kteří ničí planetu. A tak by vlastně bylo lepší, kdyby srdce nebilo, a že se to dá snadno vyřešit tak, že si srdce probodne. Což prostě není něco, co chcete slyšet od malé elektrické krabičky, která je napojená na váš domov a může jej ovládat. A už vůbec to nechcete slyšet v případě, že máte doma dítě, které si s krabičkou rovněž může povídat.

Žena tak okamžitě vše svěřila svému partnerovi a společně přístroj odpojili. Společnost Amazon mezitím celou věc prošetřila a do budoucna už by se prý nic takového opakovat nemělo.

Článek je zařazen v: amazon , Alexa , Echo , rada , život , smrt , vražda , porucha

reklama