návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí

reklama

Virály

VIDEO: Takhle vznikly zvuky raptorů v Jurském parku! Poznali jste, že tvůrci použili sex těchto živočichů?

Jak vznikly zvuky raptorů?
Vydáno: 19.02.2019
Jak vznikl zvuk raptorů? 2
Autor: Universal pictures Jak vznikl zvuk raptorů? 2

Troufneme si tvrdit, že pokud jste viděli v životě alespoň dvacet filmů, jeden z nich byl určitě nějaký díl Jurského parku/světa. Pravděpodobně si tak asi i vybavujete děsivé zvuky, které vydávali zákeřní raptoři, již ve filmech byli většinou za hlavní záporáky.

Vzhledem k tomu, že tvůrci neměli jak zreprodukovat zvuky reálných dinosaurů – nikdo totiž nikdy živého dinosaura neslyšel a z koster sotva dostanete představu, jak asi zněli –, museli si filmaři vymyslet vlastní.

Tyranosaurus Rex byl tak mixem zvuků Jacka Russela a slůněte, dinosauři rodu Gallimimus dostali zvuky kvílení kobyly během horka, no a co se raptorů týče, zvukový designér Jurského parku Gary Rydstrom se pochlubil, že jejich zvuky byly pro změnu zvukem pářících se želv. Jo, každý den se holt dozvídáme něco nového, není to fajn?

Článek je zařazen v: želvy , Sex , zvuk , raptoři , Jurský park , tvůrci , film

reklama