Virály

27. května 2021 14:41

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Teenager, který se často hádal s rodiči, vykopal na zahradě prostornou jeskyni! Závidíte mu ji?

Snad všichni dospívající se hádají s rodiči, tenhle kluk to ale pojal trochu po svém.

Dospívající kluk ve Španělsku se pohádal s rodiči, tak šel na zahradu a začal tam ve vzteku kopat díru. Od jeho prvního výkopu je to už šest let, ale teď má Andres pdo zemí prostornou jeskyni. Poprvé začal kopat zahradu krumpáčem, když mu bylo 14 let. Toho dne mu nedovolili jít do města v teplákové soupravě, tak se rozhodl zůstat doma a svůj hněv investoval do kopání díry. Začalo ho to bavit a i když to neplánoval, tak začal kopat každý den po škole pár hodin. Svou díru tak postupně rozšiřoval.

Nakonec si přivedl na pomoc i kamaráda, který mu pomohl díru přeměnit v působivou a prostornou jeskyni. Zabralo jim to každý den asi 14 hodin práce, a když do svého vybavení zahrnuli i pneumatickou vrtačku, začali dělat skutečné pokroky. Zanedlouhou tak vykopali v podzemí obývají pokoj i ložnici. Andres nad vybudované schody zabudoval dokonce i kladku, aby se dolů daly snadno dostávat věci. Střecha je podepřena klenutými vchody a stropy, které jsou vyztužené sloupy a také betonovými zdmi, aby se zabránilo zhroucení.

Teď už dvacetiletý Andres tvrdí, že ho veškerý stavební materiál k upevnění jeho jeskyně stál asi 1 200 korun. Přesto má jeskyně určitou nevýhodu, a sice že musí Andres čelit občasné povodni, když prší, nebo v ní často najde hmyz a hlemýždě. Přesto pro něj má víc výhod než nevýhod. Tráví tam totiž spoustu volného času na svojí Wi-Fi z mobilního telefonu, přičemž má uvnitř zavedenou i elektřinu a může si tam topit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také