Virály

16. listopadu 2020 16:21

redakce Prima Lajk

VIDEO: Teenager prodal ledvinu za iPhone. Jaký osud ho teď čeká po zbytek života?

Za iPhone je lepší platit penězi.

Výstřední příběhy ze života teenagerů jsou náš denní chléb, jenže ten následující je tak děsivý, až nám je z něho smutno. Zahrnuje totiž mladíka, který se rozhodl prodat ledvinu, aby si mohl pořídit nový iPhone. A tenhle stupidní nápad ho teď pravděpodobně stál život, tak jak ho znal doteď. Kvůli zdravotním komplikacím až do smrti totiž zůstane připoután k lůžku.

Wangu Shangkunovi bylo teprve 17, když se pro nezvyklý obchod skrze černý trh rozhodl. Mladík pochází z jedné z nejchudších provincií Číny, přestože si tak moc přál nový iPhone, nejenže na něj neměl peníze, neměl ani šanci si je vydělat. Přes internet se tak seznámil s obchodníkem s orgány, který mu nabídl v přepočtu asi 67 tisíc korun. V tu dobu si Wang říkal, že mu jedna ledvina bude stačit. Jenže to nevěděl, co ho za pár let čeká.

O několik let později totiž dostal infekci do zbývající ledviny, která se tam dostala pravděpodobně už při počáteční operaci. Nyní tak musí každý den podstupovat dialýzu, aby se jeho krev pročistila od toxinů, které jeho ledvina nedokáže sama filtrovat. Jediná pozitivní věc na celém příběhu tak je, že policie později zatkla obchodníky s orgány a rodinu Wanga odškodnila částkou v hodnotě tří nejnovějších iPhonů. Škoda, že za to musel mladík zaplatit takhle vysokou cenu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také