Virály

9. června 2021 08:04

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Tenhle zvláštní trik váš okamžitě zbaví dávivého reflexu! Vyzkoušíte ho taky?

Tenhle trik by se vám mohl hodit, až půjdete na koronavirový test.

Lidé na TikToku tvrdí, že objevili způsob, jak na nějakou dobu vypnout dávivý reflex. To se může hodit zejména ve chvíli, kdy vám budou dělat výtěr krku kvůli testu na koronavirus. Správný test Covid-19 totiž zahrnuje výtěr do nosu a do zadní části krku po nekonečně dlouhou dobu, takže se může stát, že se vám při tom udělá na zvracení. Překvapivě jednoduchým trikem ale můžete docílit toho, že se dávivý reflex opravdu vypne. Stačí jen následovat instrukce na videu.

Tento trik sice nemusí fungovat na všechny, ale spousta lidí v komentářích tvrdí, že jim to přineslo kýžený výsledek. Vše, co musíte udělat, je stisknout levou ruku v pěst, kdy palec směřuje dovnitř pěsti. Poté pěst musíte stisknout co nejvíc a souběžně si přitlačit ukázováčkem do brady. Vyčkejte pět sekund. Potom pravým palcem a pravým ukazováčkem stiskněte kůži na levé ruce – mezi levým palcem a levým ukazováčkem. Opět vyčkejte pět sekund. Nyní byste měli být schopni strčit si prsty do krku, aniž by se zapnul dávivý reflex.

Tato technika je podle všeho ukázkou akupresury, tradiční čínské metody zaměřené na stisknutí určitých částí těla, které může zmírnit stres, bolest nebo pomoct při nemoci.

@lawson_official

Absolute game changer! Thank me later 😇🥰 #ForYou #GagReflex #FYP #DirtyThirties

♬ Image getting clout by dueting me - H A R R Y ;)


Přečtěte si také