Virály

23. února 2021 15:35

redakce Prima Lajk

VIDEO: Tiktokeři se snaží dokázat, že sníh v Texasu není skutečný. Vážně za vším stojí vládní konspirace?

Konspirace, nebo jen hloupí tiktokeři?

Sníh je sníh, někdy je pevný, jindy se hned rozpadne v rukou. Vše záleží na okolních podmínkách, každopádně bylo až donedávna běžné, že když nasněžilo, tak lidé zkrátka doma přitopili, ven si na sebe vzali teplejší oblečení a občas odhrabali sníh z cesty. Nikdo ale netočil videa s tím, že sníh není sníh, že se jedná jen o velkou vládní konspiraci, a že kdyby byl prezidentem stále Donald Trump, tak už by tady bylo jaro. Bohužel právě to se nyní děje v Americe.

Čím dál větší množství lidí z Texasu totiž odmítá uvěřit, že by tam mohla zima působit takové škody, jaké momentálně působí, a tak raději věří různým konspiračním teoriím, jež se začínají po síti rychle šířit. Na TikToku například trendoval hashtag #govermentsnow (vládní sníh, pozn. autora) a několik videí se stalo virálními poté, co ukazovala, jak například sněhová koule neroztaje ani při fénování horkým vzduchem. Na jedno takové se teď můžete podívat níže. Přesdílelo ho přitom už okolo 300 tisíc lidí.

Stejně jako u spousty dalších konspiračních teorií i tato je ale jen cyklickou pitomostí, která se pravidelně vrací podle ročních období. Naposledy tady podobná kolovala v lednu roku 2014, kdy na jižních hranicích USA rovněž nasněžilo a lidé nemohli uvěřit, že je sníh skutečný. Různí vědci a televizní stanice již od té doby podobné teorie mnohokrát shodily ze stolu jako zcestné.

@sarahmojo

Someone said do it with a blow dryer #fyp #snowwontmelt #whatshappening #texasblizzard #centraltexas #conspiracytheories #helpmeunderstand

♬ original sound - Sarah

Sdílejte článek

Přečtěte si také