Virály

16. listopadu 2020 11:58

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: TikTokeři zjišťují, z jakého nechutného místa je vanilkový extrakt! Proč jsou z toho v šoku?

Nová zajímavá výzva na TikToku spočívá v tom, že se mají lidé natočit u toho, když googlí, odkud pochází vanilkový extrakt.

Influenceři z TikToku ožili novou unikátní výzvou. Ta spočívá v tom, že si mají vyhledat, odkud pochází vanilková příchuť. A při vyhledání zjišťují, že se ve skutečnosti získává z bobřího zadku. Přestože to vypadá nepravděpodobně, kupodivu je na tom něco pravdy. Když si totiž vyhledáte, odkud vanilkový extrakt je, přijdete na něco, čemu se říká castoreum. To pochází z ricinového vaku, který se nachází mezi pánví zvířete a spodní částí jeho ocasu. Jde o slizký hnědý typ látky, a jestli jste si mysleli, že už to nechutnější být nemůže, tak se navíc často mísí s bobří močí.

Můžete však být v klidu, protože i když byl vanilkový extrakt z bobrů v minulosti mnohem rozšířenější – což by mohlo vysvětlit, proč bylo za starých časů zabito tolik bobrů –, dnes je pravděpodobnější, že například vanilková zmrzlina obsahuje buď pravou vanilku, nebo jinou syntetickou přísadu. I když je to nyní pro TikTokery nové, ve skutečnosti to není nic nového pro kohokoli, kdo ví o vanilkovém extraktu nebo bobrech. Castoreum bylo kdysi považováno za delikatesu. Navíc údajně bobří zadek voní opravdu dobře, kdybyste si k němu přičichli. Dnešní vanilka však prý naštěstí nemá s bobřím zadkem nic společného, takže se bát nemusíte.

@sloowmoee

@shaylanmarieee TRIED TO MORDOR ME

♬ original sound - Moses Cox


Přečtěte si také