Virály

14. října 2022 11:07

redakce Prima Lajk

VIDEO: Tohle jsou varovné signály, podle kterých poznáte, že vás chtějí vyhodit z práce. Na co si dávat pozor?

Pokud si všimnete těchto věcí v práci, mějte se na pozoru.

TikTokerka Theresa Sue Mubenga sdílela varovné signály, podle kterých poznáte, že se vás šéf chystá vyhodit. Následující rady poskytla svým sledujícím na základě devítileté zkušenosti v korporátní práci. Sama také řídí technologickou firmu. „Pracuji v technologickém sektoru profesionálního sportu už téměř deset let a za tu dobu jsem se naučila všechno o korporátu,“ vysvětlila.

Jako první varovný signál uvedla dokumentování práce. „Když vás šéf požádá o to, abyste mu zdokumentovali vaši práci,“ zmiňuje ve videu. Dále pokračuje například s věcmi ohledně e-mailů a pracovních schůzek. „Začnete si všímat, že vás vynechávají v e-mailech nebo vás nezvou na meetingy. Pokud se k vám vaši kolegové začnou chovat zvláštně, asi porozumíte energii, kterou k vám vysílají,“ upřesňuje.

Jako poslední bod zmiňuje PIP (anglicky Performance Improvement Plan), který je podle ní způsob, jak zaměstnance nachytat při chybách, a to každý týden. Jedná se o plán zlepšování výkonu práce, který dává zaměstnanci s výkonnostními nedostatky příležitost uspět. Podle Theresy je to však už předem ztracené, a i kdybyste náhodou „přežili“, většinou už na vás firma pohlíží negativním způsobem. Žena v tomto případě stejně doporučuje raději odejít a hledat místo, které pro vás bude vhodnějším a lepším pracovním prostředím.

@resasue

Here is how to know you are about to be canned… #corporatetiktok #techtok #OverwatchMe #corporatetips

♬ original sound - Theresa Sue

Sdílejte článek
Štítky práce zaměstnání šéf rada TikToker vyhazov z práce

Přečtěte si také