Virály

12. července 2021 15:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Tohle že jsou fanoušci? Podívejte se, jak příznivci anglického týmu po finále Eura napadli slavící Italy!

Odporné záběry z útrob stadionu Wembley. Britští fanoušci napadli slavící Italy.

Odporné. Tak nějak by se dalo shrnou chování britských fanoušků před a po finálovém zápasu letošního Eura. Itálie ve finále porazila Anglii na penalty a zaslouženě veze domů zlato z mistrovství Evropy. Jenže zatímco to důležité se odehrávalo na trávníku, okolo něj panovaly chaos a násilí britských fanoušků.

Vše začalo v momentě, kdy se skupina příznivců Anglie dostala na stadion Wembley navzdory tomu, že neměla lístky. Lidé se jednoduše prorvali přes ostrahu, při tom rozdali pár ran komukoli, kdo se je snažil zastavit, a pak uteklo neznámo kam. Policie sice zatkla několik lidí, většina viníků ale unikla trestu. A to byl pořád jen začátek.

To nejhorší totiž přišlo pak. Po prohře totiž několik těchto „fandů“ mělo tak velký problém přijmout porážku svého týmu, že se rozhodli v útrobách stadion počkat na slavící příznivce Itálie, které při odchodu následně napadli. A to brutálně, bezdůvodně, chladnokrevně, prostě jako nemyslící zvířata. Nezbývá než doufat, že policie a úřady celou věc prošetří, dotyčné jedince najdou a po právu potrestají, protože tohle chování nejen na fotbal, ale do žádného sportu ani nikam jinam nepatří.

Sdílejte článek
Štítky Anglie Itálie násilí stadion finále fanoušci EURO 2021 Euro Stadion Wembley Itálie Wembley

Přečtěte si také