Virály

14. září 2021 14:39

redakce Prima Lajk

VIDEO: Transgender MMA zápasnice vyhrála svůj první zápas brutálním způsobem. Vážně je tohle fér?

Transgender MMA zápasnice Alana McLaughlin si připsala své první vítězství. Lidé si ale stěžují, že to není fér.

Alana McLaughlin je první transgender MMA zápasnicí od roku 2014, což je samo o sobě velký úspěch, vedle toho se ale navíc 38leté transgender sportovkyni povedlo získat vítězství rovnou ve svém debutovém zápase.

McLaughlin porazila soupeřku Celine Provost, zápas byl po většinu času vyrovnaný, ke konci ale McLaughlin zabrala a povedlo se jí začít škrtit soupeřku tak, že se nakonec musela protivnice vzdát zaklepáním. Před zápasem prošla transgender sportovkyně samozřejmě všemi možnými testy, aby se potvrdilo, že jsou hladiny jejích hormonů v normě. Výhodou McLaughlin ovšem je především její minulost coby člena speciálních jednotek americké armády. Bojový trénink tak získala od těch nejlepších na světě, čehož chce nyní v profesionální kariéře MMA zápasnice dosyta využít.

Potíž je v tom, že spoustě lidem nevoní fakt, že je zápasnice transgender, a namítají, že by ve sportu vůbec neměla soutěžit s ostatními ženami, protože je to v jejich očích podvádění. Nad těmito komentáři ale McLaughlin mává rukou a říká, že by tito lidé měli věnovat čas a energii něčemu jinému než urážení jejího výkonu.

Sdílejte článek
Štítky MMA výhra transgender fanoušci porážka zápasnice Armáda Spojených států amerických Alana McLaughlin

Přečtěte si také