Virály

12. července 2022 15:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Turista málem natočil vlastní smrt! Jen o vlásek unikl horské lavině

Turista natočil velmi těsný střet s lavinou.

Devět Britů a jeden Američan vyšli na túru. Ne, to není začátek vtipu, ale spíš hororového příběhu. Skupina se vydala na výšlap s průvodcem po pohoří Tian Shan v Kyrgyzstánu. Vše se zdálo jít hladce, a tak když dorazili na vrchol, rozhodl se britský turista Harry Shimmin oddělit od skupinky, aby pořídil pár fotografií.

„Právě jsme dosáhli nejvyššího bodu túry a já jsem se oddělil od skupiny, abych pořídil fotografie na vrcholu kopce. Zatímco jsem fotil, uslyšel jsem za sebou zvuk praskajícího hlubokého ledu,“ uvedl Shimmin.

Náhle se na něj začala řítit obří masa sněhu a ledu, přičemž Harry začala zcela logicky panikařit. Chvíli byl dokonce přesvědčený, že na místě umře. Zároveň ale nepřestával točit, a byť svým riskováním ohrozil vlastní život, nakonec se na něj štěstěna usmála. Po zavalení prašným sněhem totiž zjistil, že je zcela v pořádku, což jak se později ukázalo, platilo i pro všechny ostatní. Jediné vážnější zranění patřilo ženě, kterou lavina srazila a ona si rozsekla koleno. Na adrenalinové záběry se teď můžete podívat níže:

Sdílejte článek

Přečtěte si také