Virály

13. října 2020 20:19

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Týpek natočil, jak ho 6 minut pronásleduje nebezpečná puma! Z těchto záběrů mrazí

Mladý muž šel na procházku přírodou, ale úplnou náhodou se mu připletla do cesty puma, která se rozhodla chránit své mladé. Pak ho pronásledovala dlouhé minuty a málem po něm vystartovala.

Tohle byste zažít nechtěli. Děsivou zkušenost prožil 26letý Kyle Burgess, když se vydal na výlet do Utahu. Zrovna se vracel ze stezky ve Slate Canyonu, když před sebou uviděl několik mláďat pumy. Jenže těsně za nimi po něm málem vystartovala jejich matka, která se snažila chránit svoje teritorium. Rozhodně ji nepotěšilo, že se vyskytuje blízko jejích mladých, takže se rozhodla ho zahnat. Když na něj začala vrčet a pronásledovat ho, muž jen ustupoval a ustupoval.

Po celou dobu sice pumu natáčel, ale snažil se ji neprovokovat. Puma se však pořád nechtěla vzdát a dlouho jej pronásledovala po cestě. Muž si netroufal otočit se k ní zády, anebo dokonce běžet. Navíc několikrát bylo vidět, jak už se po něm chystá vystartovat, když byla už blízko. Celou dobu se snažil křičet nebo jí nadávat, aby ji nějak vyděsil a ona po něm nešla. To se mu ale dlouhých šest minut nedařilo. Až po dlouhých minutách se mu konečně podařilo udělat nějaký pohyb, kterým pumu zahnal a ona to konečně vzdala a utekla.

Podle odborníků udělal všechno dobře – to znamená, že se k ní neotočil zády, snažil se udělat hluk, aby ji zahnal a aby vypadal větší. Rozhodně by nebylo dobré se sklonit, protože by to mohlo dát podnět k útoku. Puma se zřejmě chtěla jen ujistit, že už není v jejím teritoriu. Přesto mohl muž ten den umřít nebo mít velmi ošklivá zranění.


Přečtěte si také