Virály

14. června 2019 13:10

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek si vyplachuje oči vlastní močí a tvrdí, že je to zdravé. Vážně byste to chtěli zkusit?

Existují různé způsoby, jak si chránit své zdraví, otázkou je, jestli je každý ochotný vyplachovat si oči zrovna vlastní močí.

Svět je plný bizarních návodů na to, jak zůstat zdraví, krásní a v pohodě. Jen málo z nich je ale až tak absurdních jako tahle procedura. Jeden nadšenec totiž na sociálních sítích nastínil svou vizi, jak si udržet zdravé zuby a ústní dutinu, a dokonce i oči… a prozradil i tajnou ingredienci, kterou ke své prevenci používá, a sice vlastní moč.

Tento muž se jmenuje Steven Williams a má svůj vlastní Youtube kanál, na kterém sdílí záběry, na nichž kloktá svou moč nebo si nasazuje plavecké brýle naplněné stejnou tekutinou. Posledním jeho počinem je video zvané Urine Aid (v překladu Moč jako pomoc), kde ukazuje, jak si pomocí moči ve víčku vyplachovat oči. Sice to není doktor, ale snaží se své fanoušky přesvědčit o tom, že je tahle procedura skutečně prospěšná.

Ačkoliv se podle něj jedná o poměrně bolestivou metodu, považuje ji za efektivní způsob prevence před šedým zákalem a dalšími problémy, jako je třeba syndrom suchého oka. Kromě detailního postupu téhle procedury taky dodává, že pokaždé, když jde do bazénu, naplní si močí i své plavecké brýle. Dále taky zmiňuje, že moč používá i k bělení zubů a dokonce prý díky ní nepotřebuje ani kartáček a pastu.

O kladných účincích jeho postupů však zdaleka nejsou přesvědčení všichni. Přední farmaceut a zakladatel společnosti Chemist 4 U Shamir Patel varuje, že neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že pití moči je prospěšné. Moč se totiž podle něj skládá mimo jiné z bakterií a odpadních látek, které už naše tělo nepotřebuje, a proto je vylučujeme skrz močový měchýř pryč. Pití této moči pak může všechny tyto toxiny dostat zpět do těla a způsobit infekci, nebo dokonce poškození zraku.

Pokud vás zajímá, jak probíhá taková léčba močí, podívejte se na následující Stevenovo video. Jestli mu uvěříte, nebo ne, už necháváme jen a jen na vás…

Sdílejte článek
Štítky oči moč léčba zdraví

Přečtěte si také