Virály

19. srpna 2020 17:42

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Týpek skočil do vody na žraloka, aby se na něm povozil! Nad těmito záběry zůstává rozum stát

Týpek se chtěl zřejmě povozit na žralokovi, tak si na jednoho zkusil nasednout.

Když naprostá většina lidí uvidí žraloka ve vodě, tak začne okamžitě panikařit a spíš se snaží dostat se i s lodí někam daleko od něj! Hlavně když jde o nějaký velký druh jako například o žraloka obrovského, kterého si tak dobře pamatujeme z filmu Čelisti. Ve skutečnosti patří mezi ohrožené druhy, takže šance, že byste ho na moři potkali, je celkem mizivá. Přesto se najdou lidé, kteří mají evidentně pro strach uděláno.

Příkladem je tenhle týpek ze Saúdské Arábie, který nahrál na sociální sítě video, v kterém se snažil povozit na žralokovi. Na toho narazili s partou kamarádů v Rudém moři. Těžko říct, co si pak mladík jménem Zaki Al-Sabah myslel, ale nějak ho napadlo, že by bylo nesmírně zábavné se na velkém žralokovi povozit a udělat si z něj něco jako surf. Jeho kamarádi se snažili přiblížit se s lodí co nejblíž žraloka, on se pak opravdu chytil jeho ploutve a nechal se velkou rybou unášet.

Dělat takové kraviny odborníci fakt nedoporučují, už proto, že je žralok na seznamu ohrožených druhů. Nejenže by se mohla tedy zranit ryba, ale nebezpečí hrozilo i samotnému Zakimu – kamarádi se mu při jeho šílené „jízdě“ smáli, aby si dal pozor, aby ho ten žralok nespolknul. Měl ale štěstí, protože žraloci obrovští obvykle neútočí na lidi, a dokonce jejich společnost mohou vyhledávat…

Sdílejte článek

Přečtěte si také