Virály

16. dubna 2021 14:54

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpek vyrobil novou generaci webkamer. Vypadají jako lidské oči!

Technologie pokročila děsivým způsobem.

Určitá míra pokroku je nevyhnutelná a týká se to jak společenských otázek, tak i třeba nejrůznějších technologií. Ta následující je ale přece jen spíš příkladem, kdy se o podobný pokrok vůbec, ale vůbec nikdo neprosil.

Jedná se o nový typ webkamer, jež nejsou jméno Eyecam a jejich tvůrce Marc Teyssier si dal opravdu záležet na tom, aby technika odpovídala názvu. Kamery totiž doslova vypadají jako lidské oči. Jenom v takové podivné gumové a děsivě žížalovité podobě, kdy je to pomalu jak nějaký krátký had s jedním lidským okem namířením přímo na vás.

Netřeba dodávat, že designově se Marc příliš mnoha lidem nezavděčil, a na sociálních sítích zatím sklíží jen samou kritiku. Těžko byste totiž našli někoho, kdo by si místo běžné webkamery domů chtěl pořídit podobnou zrůdnost. Což je možná i důvod, proč se je Marc ani nesnaží prodávat. Údajně se jedná jen o prototypy a tzv. spekulativní design, který má donutit lidi se na podobnou technologií zamyslet. Více je pak přibližuje v následujícím videu.

Sdílejte článek
Štítky oči design technologie Kamera Web děsivý

Přečtěte si také