Virály

19. listopadu 2019 14:08

redakce Prima Lajk

VIDEO: Týpka spolknul třikrát hroch. Jak k tomu došlo a jaký to byl pocit být uvnitř?

Muž přežil útok hrocha. Třikrát skončil v jeho tlamě, jak nakonec vyvázl?

Paul Templer miloval safari. Když se mu před lety naskytla možnost dělat průvodce po řece v africkém Zimbabwe, neváhal. Jenže při jedné z jeho plaveb na kajacích se jeden z jeho kolegů ocitl zničehonic ve vodě poté, co jej převrhl agresivní hroch. Tehdy se vše změnilo.

Ze všeho nejprve Paul přikázal ostatním, aby se dostali ke břehu do bezpečí. Následně se vydal sám pro svého kolegu. Než se k němu ale dostal, stalo se něco, s čím v žádném případě nepočítal. Hroch vyskočil z vody a tlamou stáhl horní polovinu Paulova těla do vody. Zde Paul bojoval o život zhruba tři minuty, než jej hroch vyplivl.

Následně se Paul a jeho kolega snažili doplavat ke břehu k ostatním. Jenže hroch se nevzdával a tentokrát se Paula pokusil narvat do tlamy nohama napřed. Paul situaci popsal, že se cítil jako přetahovací hračka, když s ní pes trhá ze strany na stranu. Jako zázrakem jej ale hroch pustil i napodruhé. Jeho odhodlání ale jenom vzrostlo. Potřetí totiž Paula vzal v půlce těla a tehdy mu rozdrtil ruku, o kterou Paul později v nemocnici přišel. Tento poslední útok byl pro Paula zdaleka nejbolestivější, do toho všeho se jeho kolega navíc ve vodě utopil. Na Paula se nicméně usmálo štěstí a hroch svoji snahu vzdal i napotřetí. Tentokrát definitivně, takže se Paulovi podařilo dostat do bezpečí k ostatním, kteří jej pak vzali okamžitě do nemocnice.

O několik let později se Paul živí jako motivační řečník, a přestože se jeho život nadobro změnil, stále si čas od času vyrazí na kajak. Zkušenost ho ale naučila, že ke hrochům už do vody znova nikdy nevkročí.


Přečtěte si také