návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

reklama

Virály

VIDEO: Učitel byl vyhozen ze školy poté, co se na Halloween oblékl jako černoch. Opravdu to bylo přes čáru?

Tohle asi fakt nepochopíte. Učitel v Kalifornii byl podmínečně propuštěný jenom proto, že se na Halloween převlékl za černocha a zarapoval song. Kvůli svému kostýmu má teď velké problémy.
Vydáno: 05.11.2019
Černoch
Autor: istockphoto.com Černoch

Těžko říct, jestli si tohle učitel představoval, když plánoval svoje krátké představení pro pobavení ostatních. Učitel, jinak běloch, pochází ze střední školy v Milpitas. Rozhodl se, že se převlékne za rappera Commona, vzal si na sebe proto černou bundu, bílý rolák a obličej si natřel na černo. Pak rapoval slova z reklamy Microsoft AI, ve které se tento rapper objevil.

Teď ho kvůli tomu vyšetřují, protože jeho chování označili jako pohrdavé s tím, že každý, ať studenti, nebo jejich rodiče, se musí cítit v prostředí školy bezpečně a tak, aby se cítili respektováni a váženi. Přičemž jeho představení tohle mělo narušit. Učitel byl kvůli tomu dokonce propuštěn a nyní probíhá jeho vyšetřování, po kterém budou přijata příslušná opatření. "Moje barva kůže nemůže představovat jeho kostým," napsala jedna z uživatelek na Twitteru vysvětlení, proč se to lidem nelíbí.

Škola se ohání tím, že vítá studenty a rodiny hovořící více než 50 jazyky a zastupující kultury i náboženství na celém světě. Proto nepřipouští jakýkoliv typ kulturní necitlivosti nebo nedostatek kulturního povědomí. Učitel však učil na škole historii a podle všeho měl o rasovém kontextu sám dobrý přehled… Přesto bylo jeho chování označeno za nevhodné, neprofesionální a necitlivé. Zatím se ještě neví, jestli si bude moct udržet svoji práci, na uvedenou školu už se ale pravděpodobně nevrátí.

 

Článek je zařazen v: černoch , Halloween , bizáry , rasismus , učitel

reklama