Virály

5. listopadu 2019 15:14

sarka.turcekova@gmail.com

VIDEO: Učitel byl vyhozen ze školy poté, co se na Halloween oblékl jako černoch. Opravdu to bylo přes čáru?

Tohle asi fakt nepochopíte. Učitel v Kalifornii byl podmínečně propuštěný jenom proto, že se na Halloween převlékl za černocha a zarapoval song. Kvůli svému kostýmu má teď velké problémy.

Těžko říct, jestli si tohle učitel představoval, když plánoval svoje krátké představení pro pobavení ostatních. Učitel, jinak běloch, pochází ze střední školy v Milpitas. Rozhodl se, že se převlékne za rappera Commona, vzal si na sebe proto černou bundu, bílý rolák a obličej si natřel na černo. Pak rapoval slova z reklamy Microsoft AI, ve které se tento rapper objevil.

Teď ho kvůli tomu vyšetřují, protože jeho chování označili jako pohrdavé s tím, že každý, ať studenti, nebo jejich rodiče, se musí cítit v prostředí školy bezpečně a tak, aby se cítili respektováni a váženi. Přičemž jeho představení tohle mělo narušit. Učitel byl kvůli tomu dokonce propuštěn a nyní probíhá jeho vyšetřování, po kterém budou přijata příslušná opatření. "Moje barva kůže nemůže představovat jeho kostým," napsala jedna z uživatelek na Twitteru vysvětlení, proč se to lidem nelíbí.

Škola se ohání tím, že vítá studenty a rodiny hovořící více než 50 jazyky a zastupující kultury i náboženství na celém světě. Proto nepřipouští jakýkoliv typ kulturní necitlivosti nebo nedostatek kulturního povědomí. Učitel však učil na škole historii a podle všeho měl o rasovém kontextu sám dobrý přehled… Přesto bylo jeho chování označeno za nevhodné, neprofesionální a necitlivé. Zatím se ještě neví, jestli si bude moct udržet svoji práci, na uvedenou školu už se ale pravděpodobně nevrátí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také