Virály

18. září 2019 14:03

redakce Prima Lajk

VIDEO: Učitel nechtěl pustit namalované studentky do školy a drhl jim obličej ručníkem! Vážně je tohle v pořádku?

Tak tohle vypadá na docela drsnou školu! Učitel nebyl spokojený s tím, jak chodí studentky namalované do školy. Tak je odchytával a drhnul jim obličej ručníkem.

Na tohle ráno studentky v čínské provincii Guizhou jen tak nezapomenou. A jestli to tam chodí takhle každý den, těžko říct, jestli se do školy zrovna těší! Studentky podobně jako všechny mladé holky nosily do školy make-up. To se ale nelíbilo místnímu učiteli. Podle něj by všechny dívky měly mít „obličej, který vypadá jako obličej studentek“. Namalované tváře ho zřejmě iritovaly docela dlouho, tak to vyřešil po svém.

Stoupl si před školu s kýblem vody a ručníkem. Pak studentky dost násilným způsobem odchytával. Jednu vzal za vlasy a ručníkem jí agresivně vydrhnul obličej. Pak vzal ten samý ručník, namočil ho do kýble s vodou a chytil za ruku další studentku, které taky vydrhnul obličej takhle agresivním způsobem. Podle mluvčího školy to bylo poprvé, co škola použila tuto metodu. Učitel se obhajoval, že hodně lidí nezná tamější situaci, kdy na 90 procent studentů jsou zanedbané děti, které nemají žádnou výchovu rodičů (ti často posílají svoje děti pracovat, protože sami nemají peníze, a často se tak děti stávají obětí sexuálního násilí či obchodu) a chybí jim jejich vedení.

Proto škola vytváří radikální estetické standardy a životní hodnoty. Přiznal ale, že jeho metoda mohla být nevhodná, ale že škola jen chtěla držet zodpovědnost za vzdělávání dětí. Tvrdí také, že po tomto incidentu se nošení make-upu výrazně omezilo. Rodičům se to ale nelíbí – smývat obličej špinavým ručníkem si podle nich koleduje o zánět spojivek nebo kožní infekce.


Přečtěte si také