Virály

9. února 2022 15:18

redakce Prima Lajk

VIDEO: Uniklé záběry ukazují pád americké stíhačky. Při děsivé nehodě bylo zraněno několik lidí

Uniklé video americké armády ukazuje pád elitní stíhačky.

Stíhačky s označením F-35 patří mezi jedny z nejvyspělejších kousků vojenské techniky, jaké má americká armáda k dispozici. Nové uniklé video z amerického křižníku USS Carl Vinson zaparkovaném v Jihočínském moři tak armádnímu velení příliš velkou radost neudělalo – ukazuje totiž nešťastný pád právě takové stíhačky na palubě onoho křižníku.

Video bylo pořízeno nejspíš někým z posádky a momentálně se incident vyšetřuje, každopádně pilot stíhačky měl při přistávání zřejmě technický problém, stroj se stal neovladatelným a on se tak musel nouzově katapultovat, zatímco stíhačka dopadla nekontrolovatelně na ranvej, ze které následně spadla do vody. Při pádu bylo zraněno několik námořníků i pilot, naštěstí ale nedošlo k žádným ztrátám na životech. Cena F-35 se pohybuje okolo 2 miliard korun, americké námořnictvo má tak kvůli uniklým záběrům z nehody na veřejnosti pořádnou ostudu.

Sdílejte článek
Štítky stíhačka nehoda havárie Jihočínské moře záběry námořnictvo Námořnictvo Spojených států amerických Armáda Spojených států amerických F-35 Lockheed Martin F-35 Lightning II uniklé video USS Carl Vinson

Přečtěte si také