Youtuber objevil nový druh tarantule 1
Autor: twitter.com Youtuber objevil nový druh tarantule 1

VIDEO: Youtuber objevil nový druh obří tarantule! Najdete ji na jediném místě na světě

rd. Publikováno: 21.01.2022
Kde jsou ty časy, kdy youtubeři jenom hráli videohry? Teď už objevují nové druhy pavouků!

reklama

Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na nejbohatší a největší youtubery to sice nestačí, dokonce ani v Asii, na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.

 

Tento extrémně vzácný a dosud neobjevený druh žije pouze v lesích Thajska, a to exkluzivně v dutých stoncích bambusových rostlin. Jedná se údajně o první druh tarantule, která využívá bambusového ekosystému, což je pro vědce a odbornou veřejnost pochopitelně obří zpráva. Nic z toho ale JoCho nevěděl, dokud neposlal fotku odborníkovi na pavouky, který za youtuberem okamžitě vyrazil, a společně celou věc potvrdili.

Pavouk byl nakonec pojmenován Taksinus, na počest thajského krále Taksina Velikého, který sjednotil Thajsko. Každopádně tento poslední objev pouze dokazuje, jak velká část thajské zvěře a rostlinstva ještě stále zůstává neobjevena, před vědci je tak stále ještě spousta práce. Níže si můžete pustit ukázku youtuberovy tvorby.

 

Adele zrušila koncert 1

VIDEO: Smutek a slzy v očích! Uplakaná zpěvačka Adele oznámila fanouškům špatnou zprávu

reklama