Virály

21. ledna 2022 17:16

redakce Prima Lajk

VIDEO: Youtuber objevil nový druh obří tarantule! Najdete ji na jediném místě na světě

Kde jsou ty časy, kdy youtubeři jenom hráli videohry? Teď už objevují nové druhy pavouků!

Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na nejbohatší a největší youtubery to sice nestačí, dokonce ani v Asii, na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.

Tento extrémně vzácný a dosud neobjevený druh žije pouze v lesích Thajska, a to exkluzivně v dutých stoncích bambusových rostlin. Jedná se údajně o první druh tarantule, která využívá bambusového ekosystému, což je pro vědce a odbornou veřejnost pochopitelně obří zpráva. Nic z toho ale JoCho nevěděl, dokud neposlal fotku odborníkovi na pavouky, který za youtuberem okamžitě vyrazil, a společně celou věc potvrdili.

Pavouk byl nakonec pojmenován Taksinus, na počest thajského krále Taksina Velikého, který sjednotil Thajsko. Každopádně tento poslední objev pouze dokazuje, jak velká část thajské zvěře a rostlinstva ještě stále zůstává neobjevena, před vědci je tak stále ještě spousta práce. Níže si můžete pustit ukázku youtuberovy tvorby.

Sdílejte článek

Přečtěte si také