Virály

22. ledna 2019 16:58

redakce Prima Lajk

VIDEO: Z japonského hotelu vyhodili pracující roboty kvůli tomuto bizarnímu důvodu. Co šíleného hostům dělali?

Představa, že přijdete do hotelu a na recepci na vás místo milé a usměvavé pracovnice čeká robotický dinosaurus, je spíše jako scénář sci-fi filmu. Jeden takový ale skutečně existuje v Japonsku, a to od roku 2015.

Henn-na Hotel (v překladu Podivný hotel, pozn. red.) má místo klasického personálů v zápřahu několik stovek robotů. V tomto hotelu byste tak jen stěží narazili na nějakou krásnou pokojskou. Kromě dinosaurů jsou zde k vidění také humanoidní roboti. Celý koncept má na svědomí Hideo Sawada, který chtěl už v roce 2015 tento nápad rozšířit po celém světě. Jeho nápad se však v posledních letech moc neosvědčil. Nedávno vedení hotelu muselo „propustit“ více než 243 robotů.

Hosté si totiž na roboty spíše stěžovali. Vadilo jim především to, že nejsou schopni odpovídat na jejich dotazy ohledně místních atrakcí a zajímavých míst, nebo jim najít vhodné dopravní spoje.

Nejkurióznější je pak stížnost hosta na interaktivního robota jménem Churi, který je podobný Siry od společnosti Apple. Churi ho prý v noci budil, protože si jeho chrápání vyložil jako dotaz a neustále ho nutil, aby otázku zopakoval, protože ji nerozumí. Tak to vypadá, že jsou a stále ještě budou existovat práce, které zkrátka nejlépe zastanou lidé.

Sdílejte článek

Přečtěte si také