Virály

26. února 2019 15:04

redakce Prima Lajk

VIDEO: Záhada, která děsí internet! V amazonském pralese našli mrtvého plejtváka. Nikdo neví, jak se tam dostal

Velryby vyplavené na břeh už asi nikoho nepřekvapí. Plejtvák v deštném pralese ale zaskočil dokonce i odborníky.

Informace o mrtvých velrybách, které vyplavilo moře na pláž, se bohužel objevují poměrně často. Zprávu o mrtvém plejtvákovi v amazonském deštném pralese by ale nečekal asi vůbec nikdo. Ono se to ovšem vážně stalo. Obřího savce našli na ostrově Marajo u ústí řeky Amazonky a nikdo netuší, jak se tento dvanáct metrů dlouhý a deset tun těžký kytovec ocitl 50 metrů daleko svého přirozeného prostředí.

Na místo se vydal tým specialistů z brazilské organizace Bicho D'Agua Institute, který se snažil zjistit, co přesně se stalo. Zatím však přicházejí pouze s různými teoriemi. Nejpravděpodobnější podle nich je, že tělo mrtvého zvířete vyvrhlo na břeh rozbouřené moře a mezi stromy pralesa je následně odnesl silný příliv. Deník The Maritime Herald pak tvrdí, že plejtvák mohl umřít na následky pozření plastů v oceánu. Další brazilská společnost pro ochranu životního prostředí uvedla, že zvíře objevila až díky supům kroužícím nad mrtvolou.

Otázkou však taky zůstává, co dělal tento druh kytovce na severním pobřeží Brazílie v únoru – jejich výskyt v této oblasti je totiž obvyklý od srpna do listopadu, poté migrují k Antarktidě. Odborníci se domnívají, že by tak mohlo jít o mládě, které se právě během migračního cyklu mezi oběma kontinenty ztratilo nebo oddělilo od své matky. Odpovědi přinesou až výsledky forenzních testů, které by měly být zhruba za deset dní. Do té doby nám nezbývá než jen spekulovat – všechny důležité informace najdete i ve videu, na které se můžete podívat níže.

Sdílejte článek

Přečtěte si také